Jendův blog pro radost;) (a ne snad jenom moji;))) Chci jít, Pane, za Tebou! Chci vysílat pozitivní a povzbudivé SIGNÁLY;)!

Blíží se blahořečení papežů Pia XII. a Jana Pavla II.

21. 12. 2009 10:18

Papež Benedikt XVI. podepsal před několika dny (19. prosince 2009) dekrety, kterými potvrzuje hrdinské ctnosti některých kandidátů na blahořečení a svatořečení nebo uznání zázraku na jejich přímluvu. Mezi osobami, které na základě těchto dekretů mohou být v blízké budoucnosti blahořečeny, jsou např. papežové Pius XII. a Jan Pavel II. nebo polský kněz a oběť komunistického režimu Jerzy Popiełuszko.

Vatikán: Během audience, kterou udělil v sobotu prefektu Kongregace pro blahořečení a svatořečení Mons. Angelu Amatovi, podepsal papež Benedikt XVI. dekrety celkem 21 probíhajících kauz blahořečení či svatořečení: 10 z nich potvrzuje zázrak uskutečněný na přímluvu některého kandidáta, dalších 10 potvrzuje hrdinské ctnosti kandidátů a poslední z nich potvrzuje mučednictví katolického kněze Jerzyho Popiełuszka, jednoho z předních představitelů polského hnutí Solidarita, který byl zavražděn komunistickou tajnou policií roku 1984. Mezi kandidáty na blahořečení, jejichž hrdinské ctnosti byly včerejšími dekrety potvrzeny, jsou i papežové Pius XII., jenž stál v čele katolické církve v letech 1939-1958, a Jan Pavel II. (1978-2005).

Zdroj: http://tisk.cirkev.cz/z-vatikanu/blizi-se-blahoreceni-papezu-pia-xii-a-jana-pavla-ii.html

 

Zobrazeno 3154×

Komentáře

Jayef

Pius XII. - aristokrat plný dobroty s jemným a vroucím srdcem.

Jenda

Bohu díky za Jana Pavla II., ale i za všechny, kteří jsou nám příkladem ke svatosti... Díky za vás!!!

Vianney

A veřejný mínění už začalo prskat. Před chvílí jsem viděl co zas vytvořili v diskusi na novinkách, když se tam tohle oznámilo.

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková