Jendův blog pro radost;) (a ne snad jenom moji;))) Chci jít, Pane, za Tebou! Chci vysílat pozitivní a povzbudivé SIGNÁLY;)!

Tour de France a Lance Armstrong

15. 1. 2013 19:45
Rubrika: Tarsicius | Štítky: Armstrong
Zobrazeno 795×

Komentáře

embec

"ať už to bylo s dopingem jakkoli,........ budí respekt"???? to je teda výchovný příklad pro děcka -účel světí prostředky? no ufff!!!!!

Ferenc

@embec: Souhlasím.

Profesionální cyklistika je sport promořený dopingem. Obrázek s transpanetem Tour de doping je vystihující.

V roce 2006 přišel kvůli dopingu o celkové vítězství Američan Landis, Alberto Contador přišel o vítězství v roce 2010. O odebrání všech titulů Armstrongovi píše autor článku hned nahoře.

Podle tohoto článku se Armstrong přiznal.
http://www.sportovninoviny.cz/zpravy/armstrong-se-u-winfreyove-priznal-k-dopingu/888940

Jenda

Ahoj Lucko,
děkujeme za reakci. Velice nám leží na srdci, aby v časopise byly dobré a výchovné články, ale zdá se mi, že to nejak vytrhavas z kontextu....

Redaktor mluvi o boji s tou nemoci!!!!!
"fakt, že se mu podařilo vymanit z rukou smrti a vrátit se k cyklistice, budí respekt. Toto vítězství dává naději milionům podobně nemocných lidí po celém světě.
Takže NEBOJME SE JÍT ZA SVÝMI SNY!"

Požehnané dny!

Jenda Lukeš, redaktor
http://www.tarsicius.cz/

marta-el

K tomu doporučuji ke shlédnutí dost zajímavý dokument ČT Rub a líc vrcholového sportu, který byl odvysílán v pondělí a lze ho vidět na: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10399366967-rub-a-lic/212563231900004/

Ferenc

Za důvod, proč užíval zakázané látky, označil Lance Armstrong "bezohlednou" touhu po vítězství. Bez dopingu podle něj nelze na Tour de France uspět. Připustil, že jeho přiznání přichází pozdě. Připustil také, že v minulosti šikanoval lidi včetně dalších cyklistů, kteří na jeho dopování upozorňovali.

Sportovec si v minulosti kromě úspěchů na trati získal srdce fanoušků po celém světě i díky úspěšnému boji s rakovinou varlat. Proslul ale také jako člověk, který je ochotný zničit kariéry a životy lidí, kteří jeho sportovní výkony uváděli v pochybnost. Bývalou masérku svého týmu Postal Service Emmu O'Reillyovou například označil za prostitutku a alkoholičku.

http://www.sportovninoviny.cz/zpravy/armstrong-se-za-doping-stydi-pry-ale-neuplacel/890850

Zobrazit 5 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková