Jendův blog pro radost;) (a ne snad jenom moji;))) Chci jít, Pane, za Tebou! Chci vysílat pozitivní a povzbudivé SIGNÁLY;)!

Polský luterský biskup zahynul při autonehodě; jel z pohřbu prezidenta

19. 4. 2010 22:31

Polský biskup protestantské církve Mieczysław Cieślar zahynul v noci na dnešek při autonehodě u polského města Lodž, když se vracel z nedělního pohřbu polského prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho ženy v Krakově. Uvedly to dnes agentury AP a PAP s odvoláním na církevní zdroje.

Šedesátiletý Cieślar, který vykonával biskupský úřad od roku 1996, zemřel podle oficiálního serveru církve v obci Rogów u Lodže ve střední části Polska. Informace o smrtelné nehodě potvrdila i policie, neposkytla ovšem další podrobnosti.

V neděli se biskup zúčastnil smutečních obřadů, poté odsloužil ve Varšavě bohoslužbu, při které zastupoval tamního kněze Adama Pilche, který stejně jako polský prezident a dalších několik desítek lidí zahynul při letecké tragédii u západoruského Smolenska.

Poté měl Cieślar podle mluvčího církve Jerzyho Sojky ve Varšavě mnoho dalších povinností a na zpáteční cestu do Lodže vyrazil až v pozdních nočních hodinách.

"O nehodě nemám další podrobnosti," konstatoval Sojka.

Prezident Lech Kaczyński s chotí Marií a desítky dalších osobností veřejného života přišli o život 10. dubna při havárii vládního letounu u Smolenska. Delegace mířila na pietní akt do Katyně, kde za druhé světové války povraždili příslušníci sovětské komunistické policie několik tisíc polských důstojníků.

V neděli byl prezidentský pár pochován v hrobce katedrály na hradě Wawel v Krakově. Spočinuli vedle polských králů a velikánů dějin Polska.

zdroj: christnet.cz

Zobrazeno 2129×

Komentáře

HelenaH

Skoro u toho jednoho napadne, že neodpuštěné a nevyřešené Zlo může nějak pořád škodit - až z toho mrazí. Modlit se, modlit se, modlit se. - promiňte pane Lenine - Vy jste to říkal jinak, vím :-)

vasekpetru

nevyzpytatelné Boží cesty, Bože proč?

Zobrazit 6 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková